A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Artiola Toska - Larg Syve, Larg Zemres


Nuk ka akoma asnjë votë


31/12/2004

2004-12-31T00:00:00

Këngë e Albumit:

Dasma Shqiptare

Këngë e Albumit:

Larg Syve, Larg Zemres


Nigjoja fjalet konges dhe te paret paskan than..
Je larg syve,je larg zemres miku miken ta maj pran...
Se kushriri nuk shikon,zemra zemren e harron
Ti fillkat e me levetem,pa ty e ngrysa jeten
Un vetmin as hasmit nuk ja du
Prej dashnis e harruar ,lotet me kan shteruar
Nuk e di se kush me ka mallku
Ti fillkat e me le vetem,pa ty,e ngrysa jeten
Un vetmin as hasmit nuk ja du..
Prej dashnis e harruar lotet me kan shteruar
Nuk e di se kush me ka mallku..
...
Sa e olem osht dashnia
Si nji gonxhe te perkund..
Te braktis nga kenaqsia
Dhe ja shef sherrin ne fund
Lumi kush ka dashuru..
Helmin nuk ja ka provu..
Lumi kush ka dashuru
Helmin nuk ja ka provu..
...
Ti fillkat e me le vetem
Pa ty e ngrysa jeten
Un vetmin as hasmit nuk ja du,,
Prej dashnis e harruar ,lotet me kan shteruar
Nuk e di se kush me ka mallku
teksteshqip.com © 2007 - 2018