Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Kolazh: Per Nje Nat E Gjysem Viti, Mosha E Pjekurise, Lake Moj Pupulake, Sheg E Omel, Mjep Pak Uje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

-Moshe e pjekurise-
Nga Xhavit Zhuniqi, teksti Hizvi Krasniqi, muzika Edi Balili

Nder hallet e brengat,
i mbusha mbi 40-te
zemra djaloshare
mua fort po me rreh

Me kot po me shohin
vajzat plot lakmi
Syte e mi e njohin
vec nje bukuri

Ajo me rri ne mendje
E vec ajo ne zemer
Une i jam betuar
skam me tjeter femer

Ajo me rri ne mendje….

Refreni:
Hej!
Tani jam mbi 40 vjec
S’jam ai djali kryenec
E kam zemren plot ndjesi
Plot me mall e dashuri.

Kjo eshte stina me e mire….
Po me djeg vec nje deshire
Dashuroj me shume se kurre
S’jam capken po jam nje burre

E kam nje te dashur
Dhe pa mase e cmoj
Ngado qe te shkoj
Vec per te mendoj

Jeta eshte e bukur
Ne moshen e pjekurise
Kjo eshte koha e duhur
Koha e dashurise

Ajo me rri ne mendje….
Ajo me rri ne mendje….

Refreni:
Hej!
Tani jam mbi 40 vjec…

Kjo eshte stina me e mire….


Ky tekst u dërgua nga Armande

Artiola Toska - Kolazh: Per Nje Nat E Gjysem Viti, Mosha E Pjekurise, Lake Moj Pupulake, Sheg E Omel, Mjep Pak Uje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh: Per Nje Nat E Gjysem Viti, Mosha E Pjekurise, Lake Moj Pupulake, Sheg E Omel, Mjep Pak Uje".
3. Video është e këngës "Kolazh: Per Nje Nat E Gjysem Viti, Mosha E Pjekurise, Lake Moj Pupulake, Sheg E Omel, Mjep Pak Uje", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 0