Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artur - Mein Bruder (Deni) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

pershendesim turin artur db
mein bruder

vllaj vllain edo
nji vlla jet vetem nese njoni larg shko
qellimi i njejt mu kujdes si ntok edhe nqiell
nese ni vlla ka shi tjetri me ja bo diell
aj tjetri me ja bo diell
aj tjetri me ja bo diell
(bruda)

at kujtohet qysh ja kina nis
koha femiris tu bo zhurm cdo rrugic
boll i kena merzit dhe ato tshpis
po rrugacat en rrug qeshtu e kan tradit
qather nuk e kishim
as lekin as kerin as famen
vec ftyren burrnin dhe armen
gati me bo blica naten
ku je vlla pse sma man anen?
24 vjec tu rrxu 34
luani hyn mes tufash
let ken dy kamsha
120 kile shpatllat e gjana
jeten ja mur zoti qe ja dha nga nana
a e ki vu re kaniher me sy hap sun sheh
se qa po ndodh sot nuk o njejt me dje
e saher vetes i boj pytje
qysh mun e maj ket dhimbje
a e din kur e ke dikan nkra
qe kurr vetem nuk tla
e ka majt secilen fjal qe tha
jena kan pse sjena ma?
se kshtu zoti e tha

den
qysh e le nanen
ti ike qysh e le baben
i le shokt qysh e le andrren
e mu sot kush ma man anen?
den
qysh e le nanen
ti ike qysh e le baben
i le shokt qysh e le andrren
e mu sot kush ma man anen?
den
qysh e le nanen
qysh e le baben
a qysh e le andrren
e mu sot kush ma man anen

mesazhi jot i fundit ke disa or para se me ik
msova se je nda me shum a thu e ke dit
i ke lan shum zemra bosh atje nalt ke drit
po na besojm qe kurr ske me ik
e qe nese po e qes ni kang
ti nuk je une ndina shum rand
ti nuk je mem than well done
nuk erdhe nkoncert qe vi mpate than
se du suksesin nuk e du lekin
tdu ty edhe gotat ti cekim
a po vjen edhe hekma pak mallin
ti kujtojm do net se andrrat nuk mdalin
diten qe tu mlu ftyra me dhe
un smujta po shokt ken atje
mfal vlla qe smujta met percjell
largsia na ndan une ntok e ti nqiell

den
qysh e le nanen
ti ike qysh e le baben
i le shokt qysh e le andrren
a mu sot kush ma man anen?
den
qysh e le nanen
ti ike qysh e le baben
i le shokt qysh e le andrren
e mu sot kush ma man anen?
den
qysh e le nanen
ti ike qysh e le baben
i le shokt qysh e le andrren
e mu sot kush ma man anen?
Artur
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/09/2022


Artur - Mein Bruder (Deni)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mein Bruder (Deni)".
3. Video është e këngës "Mein Bruder (Deni)", por nuk këndohet nga Artur.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artur:


Komente 0