Artushi
Artushi
Artushi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop popullore moderne
Artushi është këngëtare e njohur. Në Maj 2007, Artushi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Falmi".

Më datë 21 Janar 2010, Artushi publikon videoklipin "Kur I Vjen Goces Sahati".

Në vitin 2011, Gazmend Rama (Gazi), Amarda & Artushi publikojnë albumin "Facebook".

Më datë 22 Tetor 2012, Aurora Ndoj, Anjeza, Artushi & Dafina publikojnë videoklipin "Kollazh Muzikor".

Më datë 14 Shkurt 2014, Artushi publikon videoklipin "Pike Ne Zemer", në bashkëpunim me Ervin Gonxhi. Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Armand Trebicka.

Më datë 6 Shtator 2014, Rati & Artushi publikojnë videoklipin "Kshu Ka Thene Dhe Bab Myslymi".

Më datë 29 Qershor 2015, Artushi publikon videoklipin "Shko". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Armand Trebicka. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 1 Gusht 2015, Artushi publikon videoklipin "Vetem Ty Te Dua". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 25 Mars 2017, Artushi publikon videoklipin "Lot Ne Shpirt", në bashkëpunim me Endri Mallkuqi.

Më datë 20 Korrik 2018, Artushi publikon videoklipin "Jena". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0