A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Asan Memishi

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Sllatinë 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Asan Memishi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore dasmash dhe popullore tetovare. Asan Memishi lindi në Sllatinë të Tetovës. Shkollën fillore e kreu në vendlindje. Me kultivimin e këngës folklorike mirret që në moshë të re. Deri më tani ka inçizuar disa këngë me tematikë atdhetare, kurbeti dhe dashurie. Së bashku me Syrja Etemin ka nxjerrë një album me titull: "Dardania i ngjyn plagët". Ka kënduar edhe disa këngë me këngëtarin tjetër sllatinas, Bajramali Idrizin.Këngë më të dalluara llogariten: "Ka po shkojnë k'to gjem të ri-e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Adnan Daci

Zyber Avdiu

Selami Kolonja

Bajramali Idrizi

Hidaver Osmani

Zena Aliu

Alush Hamiti

Hazir Qelaj

Besnik Shateli

Artan Kola


Tags: Asan Memishi, Hasan Memishi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019