Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asgje Sikur Dielli - Eho Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Nuk kemi video për këtë këngë.

Më duhen hije dhe një bimë,
në një dhomë
më duhen sytë dhe një flutur,
në një det të zi

Në anën tjetër të gjithë janë të lumtur
ato në shpirt vallzojnë,
Në mendje zemrat nuk rrahin,
heshtja vjen dhe të merr
ajo vjen

Më duhet një këngë si një plaf,
në një tendë
dhe më duhet një zjarr në këtë qiell,
të ledhatoj

Ato rrjedhin,
rrjedhin me lumin në pafundësi

Fytyra që treten në mua,
f ytyra që s’duken kaherë

Më duhen prekjet që flasin
me shikim
dhe duhen drita në këtë mal,
t’më përsëriten
më duhet kjo këngë e pakënduar,
me fjalë të krisura
më duhet një oqean, me eho,
eho

Ato rrjedhin,
rrjedhin me lumin në pafundësiPublikimi: 01/12/2005Më Shumë Këngë Nga Asgje Sikur Dielli:


Komente mbi këtë këngëAsgje Sikur Dielli - Eho
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eho".
3. Video është e këngës "Eho", por nuk këndohet nga Asgje Sikur Dielli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.