Më mbaj mend (për 1 muaj)


Asgje Sikur Dielli - Ma Leht Pa Dhimbje

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ma Leht Pa Dhimbje".
3. Video është e këngës "Ma Leht Pa Dhimbje", por nuk këndohet nga Asgje Sikur Dielli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Asgje Sikur Dielli - Ma Leht Pa Dhimbje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Disident"

Komente

Asnjë Koment

20/11/2009

2009-11-20T12:22:19+00:00

A thu eshte ma leht pa dhimbje
A thu ma bukur pa lote
A thu ti ke me u kthye dhe prap me qene na te dy
A thu me eshte fati i tille thuej gjithmone me vujtje
A thu´e ti do t´me kthehesh dhe prap me qene na te dy

Ndoshta t´atille e kam fatin
Ndoshta gjithmone me vujtje
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
Edhe kjo ngjan ne kete jete
Cdo gje kalon ne jete
At´her dhe dielli kur te lind
Mbas diellit prap shi do te kete
keshtu eshte ne te vertete

Ndoshta t´atille e kam fatin
Ndoshta gjithmone me vujtje
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
Edhe kjo ngjan ne kete jete

Cdo gje kalon ne jete
At´her dhe dielli kur te linde
Mbas diellit prap shi do te kete
Keshtu eshte ne te vertete

Ndoshta me eshte fati i tille
Ndoshta gjithmone me vujtje
Ndoshta ti kurre s´ke me u kthye...


Ky tekst u dërgua nga  gresaAkordet:

Intro :

e|------------------------------------------------------------|
B|-0---1--0---1-0--0---1---------0---1--0---1-0--0---1--------|
G|---2------2--------2------1------2------2--------2----------|
D|------------------------4----------------------------4-2----|
A|------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------|


Am B7
A thu eshte ma leht pa dhimbje
Em
A thu ma bukur pa lote
Am B7 Em
A thu ti ke me u kthye dhe prap me qene na te dy
Am B7 Em
A thu eshte fati i tille thuej gjithmone me vujtje
Am B7 Em
A thu´e ti do t´me kthehesh dhe prap me qene na te dy


Intro
Am B7
Ndoshta t´atille e kam fatin
Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
Am B7
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
Em
Edhe kjo ngjan ne kete jete


Am B7
Cdo gje kalon ne jete
Em C
At´her dhe dielli kur te lind
Am B7
Mbas diellit prap shi do te kete
E
keshtu eshte ne te vertete


Am B7
Ndoshta t´atille e kam fatin
Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
Am B7
Ndoshta ti kurre sdo t´me kthehesh
Em
Edhe kjo ngjan ne kete jete


Am B7
Cdo gje kalon ne jete
Em C
At´her dhe dielli kur te lind
Am B7
Mbas diellit prap shi do te kete
E
keshtu eshte ne te vertete


Intro

Am B7
Ndoshta me asht fati i tille
Em
Ndoshta gjithmone me vujtje
Am B7
Ndoshta ti kurre s'ke me u kthye


Më Shumë Këngë Nga Asgje Sikur Dielli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet