Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Asgje Sikur Dielli - Pionier  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

17/06/2015

2015-06-17T12:13:06+00:00

Këngë e albumit:

"Disident"
Mbaj në mend se jam vonuar, paksa i demoduar,
Më duhej ky fillim i ri,
Bëra ç’mos të rastisem, mos t’duket se vardisem
Rutinë e rrenë, asgjë me ndjenjë

Dhe kur ëndërra përfundoi dhe unë nuk isha në lojë
Më the rrëmujë, rrëmujë pa fund,
Mbeta i frustruar, shumë kohë i shokuar,
Stoli në mur, relikë pa bujë
Aha, aha

Unë dua t’ndihem dhe njëherë,
Padron pa pardon n’këtë opinion
Nuk dua t’ndihem asnjëherë,
Pionier me pietet të mjerë


Më Shumë Këngë Nga Asgje Sikur Dielli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet