Më mbaj mend (për 1 muaj)


Asim Gashi - 24 Ore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "24 Ore".
3. Video është e këngës "24 Ore", por nuk këndohet nga Asim Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Asim Gashi - 24 Ore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  10

Muzika & Orkestrimi:

Shpeta Sound

Teksti:

Fatmir Muja

Video Produksioni:

EMF Creative

Komente

Asnjë Koment

21/03/2014

2014-03-21T09:16:53+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "24 Ore" kënduar nga Asim Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Shpeta Sound
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Shpeta Sound
Video Produksioni: EMF Creative

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hysi - 24 Ore

Une e di e ke veshtire
s'me kupton, s'me kupton
E di, e di shumm mir
s'me beson, s'me beson

Se te dua ta deshmoj
ma jep kohen qe po e kerkoj
Se te dua ta deshmooj
ma jep kohen qe po e kerkoj

Ref. 2x:
24 ore s'bashku me kalu
ma shum s'du me fool,
vec du met premtu
Do ta kuptosh cka quhet dashni
se te dua vetem ty.

Un e di se po mendon
pak si shum, pak si shum
E di, e di shum mir
kush je ti e kush jam un.
Se te dua ta deshmoj,
ma jep kohen qe po e kerkoj (2x)

Ref. 2x:
24 ore s'bashku me kalu
ma shum s'du me fool, vec du met premtu
Do ta kuptosh cka quhet dashni
se te dua vetem ty.

N.A.P - 24 Ore

Refreni 2x

24 ore per ty mendoj
24 ore te dashuroj
24 ore te perqafoj
24 ore per ty kendoj

Tekst 1

Un u zgjova ne mengjes
ty te them mirmengjes
Ti me ben shum te lumtur
Diten ma ben te bukur
Une edhe ti dalim bashk
Dashurin e kemi perbashkt
Dashuria ime je ti
Zemren time e ke vetem ti
Kurr nuk je afer me mungon
Shpirti jem veq ty te don
Je vajz shum e mir pa merak
je yll bote je zambak
ti je e vetmja qe un du
Ti je e vetmja per mu
Ti do jesh me mua
Sa her do te them te dua
Pa ty un do vuaj
ket tekt per ty e shkruaj
Cdo sekond dua tjem me ty
Me ti pa ato sy
Ti je nji vajz shum e vecant
Trupi jot shum elegant
Cdo sekond te kerkoj
Cdo moment me ty ta kushtoj

Refreni

24 ore per ty mendoj
24 ore te dashuroj
24 ore te perqafoj
24 ore per ty kendoj

Tekst 2

Ja po ta perseris
Ti moj vajz je per miss
ti je shum e lezetshme
ke nji stil te papershtatshme
un ty nuk do te thrass ne emer
gjithmone do te them hej ti moj zemer
dua te shof shum here ne dit
ti ma ben ket kang hit
Sa here un do ta them
ti mke met ne zemren tem
Vajzat tjera ta harrojn
Ty nga zemra nuk tlargoj
Muzika jone timpressionon
ty te kam obsession
cdo nat te telefonoj
sa shum te adhuroj
Per ty un kam nevoj
ty kurr sdo te tradhtoj
mos me lere me prit
se ty te kam xhan shum o drit
ti je shum e embel
Cdo nat te shof ne enderr
Buzet e tua ti shijoj
Buzet e tua ti kafshoj

Berat Shala - 24 Ore

sikur veq njehere
afer tkisha pas
asgje ne kete jete
ma shum skisha dasht

as nuk kisha ngarne
as nuk kisha pi
me buzet e tua
noshta isha ngii

qare nuk e kam pa te
puth njeher plot afsh
e me ta bo me dije o shpirt
se sa mir esht me qene bashk
...........

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Asim Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë