Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asim Gashi - Poqari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Vajta ne Stamboll
te beje pazar e per kujtim te blej nje vazo balte.
Paqe dhe selam
ustah poçar dhe vazon me te mire per mua në e pate
Vazoja nga dora se ç'me ra
dhe mu be ne njezet e pese cop
Merdhi rrotull detii Marmara
dhe dyqani turk mu hap si grop
Pa me shau poçari rend turqisht
Une shqip ja ktheva ne vend i rash
Per çudi poçari nuk u ligsht
Veç dy pika lot ne sy ja pash
Mos u çmend ky turku qerrata
Un e shaj e aj me dur me çaf(perqafon)
Vazo tjeter morri ne dyqan
dhe me tha me shaj pash besen prap
Psheretiu dhe un tha jam shqiptar
shqip vella me shaj edhe njehere
Fjala shqipe sblihet ne pazar
Ne dyqan ka kohe qe se kam ndjeh

Vazoja nga dora se çme ra
Dhe mu be njezet e pes cop
Merdhi rrotull deti Marmara
Dhe dyqani turk mu hap si grop
Pa me shau poçari rend turqisht
Une shqip ja ktheva nvend i rash
Per çudi poçari nuk u ligsht
Veç dy pika lot ne sy ja pash

Mos u çmend ky turku qerrata
Un e shaj aj me dur me qaf(perqafon)
Vazo tjeter morri ne dyqannnn
Dhe me tha me shaj pash besen prap
Psheretiu edhe un tha jam shqiptar
Shqip vella me shaj edhe njeher
Fjala shqipe sblihet ne pazaaaar
Ne dyqan ka kohe qe se kam ndjeh

Iken nga dyqani burra graaa
Un edhe poçari tjeter skishteee
Vazon tundte deti Marmaraaa
Vazove dhe poçari shqip u fliste


Ky tekst u dërgua nga Samir QazimiCover: Ilir Shaqiri - Poçari
Asim Gashi
Publikimi: 31/03/2016
Muzika: Naim Gjoshi
Teksti: Dritero Agolli
Orkestrimi: Shpeta Sound


Asim Gashi - Poqari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Poqari".
3. Video është e këngës "Poqari", por nuk këndohet nga Asim Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Asim Gashi:


Komente 0