A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Asim Gashi - Po I Bjen Era Retë E Zeza


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

01/04/2018

2018-04-01T18:14:17

Këngë e albumit:

"Unplugged 2"


Hej... po i bjer era mor o ret e zeza
vijn o prej malit oh mor brez a breza
na ka shkel oh mor hasmi o te dera

hej dridhen malet jo nuk tunden kullat
lot burrnis mor po maten burrat
se lshojm pllamben
o pa i leshue ksulat

hej o lshon korabi
o gur e skrepa
po i knon drini o
kanget e veta o hoo
kan lind shqipet neper shkrepa
neper shkrepa
kadal hasem se ktu ka burra
na knojn pushket o
neper kulla
ta shtrojm vendin
pllamb me plumba
o pllamb me plumba

hej, miku i shpis o more la konakun
dhandrri i ri e kapi bajrakun
nusja e re e hoqi duvakun

hej plaka ne voter
more e thej furken
fmija djepit more kekon pushken
grat ne llogore more
Po pjekin buken

hejj bini trimat
e mejdanit o
hiqni sumllat
e xhamadanit o hoo
me ngju huten e dibranit
o e dibranit

me gjoks flaken
ja shuajm topit
jemi gjaku i kastriotit o ho
le e rrit ne kull te barotit
o ne flak te barotit


Ky tekst u dërgua nga Florim Ramizi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019