Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asim Gashi - Rakia Kuqe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

E mos t’u piftë rakia e kuqe,
ti moj tjarnane! O sa e bukur je!
E mos t’u piftë rakia e kuqe,
ti moj tjarnane! O sa e bukur je!

I kam dy shishe me raki,
o hajde sonte, ne te dy me i pi.
I kam dy shishe me raki,
o hajde sonte, ne te dy me i pi.

Mos t’u piftë rakia e bardhë,
ti moj vajzë e re! O sa e bukur je!
Mos t’u piftë rakia e bardhë,
ti moj vajzë e re! O sa e bukur je!

I kam dy molla pa kafshu,
sonte e dashur t’i fal që të du.
I kam dy molla pa kafshu,
sonte e dashur t’i fal që të du.


Ky tekst u dërgua nga Altin BelbaAsim Gashi
Publikimi: 06/07/2020


Asim Gashi - Rakia Kuqe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rakia Kuqe".
3. Video është e këngës "Rakia Kuqe", por nuk këndohet nga Asim Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Asim Gashi:


Komente 0