Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aslaidon Zaimaj - Merrmë Që Sot Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

Mallkimi yt më le në vend, dhe nuk po gjej daljen
Pas teje zemrën e kam lenë, por trupi prap me djeg
mbi veten time skam asgjë, asgjë përveç teje
më jep frymëzim për të mos rënë në realitet
urreja mentalitetin, baby di veç një fjalë: pasioni nuk është për këtë kohë
ndaj vetëm ti më zgjon, se vetëm ti kupton
më bën rebel, më jep forcë, më bën anarkist, dhe me ty luftë më botën nis
vetëm të më dëgjojnë edhe të më besojnë

Se unë nuk kam njeri, në këtë realitet, dhe i vetëm luftoj, vetëm luftoj, më bëj
një ndër, merrmë që sot se nuk duroj
Se në ty gjej shpëtim, ditë të mira do vijnë, nëse vetëm luftoj, vetëm luftoj, më bëj
një nder, merrmë që sot nuk duroj më

Sa herë më duket lidhja jonë, si e pamundur
edhe pse ti më tradhëton, jam i lumtur
më rrëmben, ku ka jetë, atje ku ndihem gjallë
ti nuk je ti nuk je, e vërtetë e vërtetë
por më do për këtë që jam
urreja realitetin prandaj të zgjodha ty pranë,
për dikë si unë nuk është e lehtë, ndaj vetëm ti më zgjon,
se vetëm ti kupton

Se unë nuk kam njeri, në këtë realitet, dhe i vetëm luftoj, vetëm luftoj, më bëj
një ndër, merrmë që sot se nuk duroj
Se në ty gjej shpëtim, ditë të mira do vijnë, nëse vetëm luftoj, vetëm luftoj, më bëj
një nder, merrmë që sot nuk duroj më
Ata nuk e din se sa më dhemb, se sa më djeg kur më gjykojnë,
Më merr që sot, më merr që sot, më merr që sot se vetëm nuk e duroj, unë vetëm nuk e duroj,
vetëm nuk e dua, nuk e duroj, se vetëm nuk e dua, nuk e duroj..
që sot, që sot, që sot, që sot..Nuk kemi video për këtë këngë.
Aslaidon Zaimaj - Merrmë Që Sot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merrmë Që Sot".
3. Video është e këngës "Merrmë Që Sot", por nuk këndohet nga Aslaidon Zaimaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aslaidon Zaimaj:


Komente 0