Më mbaj mend (për 1 muaj)

Astrit Mulaj - Maturant (Feat. Kole Oroshi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  111

Si Ne perfunduam, ne ditar ska fletë
as per notë, as per mungesë.
Bashkë i kem kaluar ditet me te bukura n`jetë
sju harroj deri sa te vdes.
N`klasen ton te vjeter
veq kujtimet mbesin,
per shoqnin qe kemi pas,
njerin tjetrin e kujtojn deri sa te
vdesim,
lum ne kend e patem n`klasë.

A jemi a sjemi dytë në gjeneratë
njeri tjetrit urojm fat
n`kater anë te botes mund te na shprendajn
po ne zemer njerin tjetrin
gjithmon do ta mbajmë.

A jemi a sjemi dytë në gjeneratë
luajm gjith naten e gjatë,
maturantë të tjerë
pas nesh mund te ketë
por ma t`mir si na kurr ska
me pas ne ket qytet.

Kjo mbremje magjike zbulon fshehtesi
qe ne zemer e kam pas
gjith kto vite ty te pata simpati
je shoqja me e bukra nklas
sonte ama doren dhe vallëzo me mua
le te jetë kjo kenga jonë
Nese edhe ti pranon thuaj te dua
dashuria le t`fillon!

2x
A jemi a sjemi dytë në gjeneratë
njeri tjetrit urojm fat
n`kater anë te botes mund te na shprendajn
po ne zemer njerin tjetrin
gjithmon do ta mbajmë.

A jemi a sjemi dytë në gjeneratë
luajm gjith naten e gjatë,
maturantë të tjerë
pas nesh mund te ketë
por ma t`mir si na kurr ska
me pas ne ket qytet.
Astrit Mulaj
Featuring: Kolë Oroshi
Renditja: Top 200
Publikimi: 06/05/2012


Astrit Mulaj - Maturant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturant".
3. Video është e këngës "Maturant", por nuk këndohet nga Astrit Mulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Astrit Mulaj:


Komente 2