Më mbaj mend (për 1 muaj)

Astrit Stafai
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Qershor 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Astrit Stafai është autor këngësh dhe instrumentist i njohur. Astrit Stafai vjen nga Kosova dhe jeton në Prishtinë, njihet si kompozitr i madh. Ka pasur disa bashkpunime me disa këngëtarë mjaft të mëdhenj si: Gili, Blero etj.

Në Qershor 2011, Blero merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Sonte Mos Qaj", në bashkëpunim me Astrit Stafa.

Më datë 18 Qershor 2011, Blero publikon videoklipin "Summer Love", në bashkëpunim me Astrit Stafaj. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Blero u paraqit në këto festivale: VFM 2012 (2012), Zhurma Show 2011 (2011).

Më datë 3 Maj 2012, Hekuran Krasniqi publikojnë videoklipin "Gjithqka Mbeti N'Leter", në bashkëpunim me Legenda & Astrit Stafa. Teksti u shkrua nga Granit Gashi.

Më datë 24 Qershor 2015, Etnon publikojnë videoklipin "Falma Nje Jete", në bashkëpunim me Sinan Vllasaliu & Astrit Stafa. Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz), ndërsa për orkestrimin u kujdes Genc Prelvukaj (Gentz). Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Në vitin 2021, Astrit Stafai publikon albumin "Dedication".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist