Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ata - Era Mire Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Eci rruges,
ne trotuar’,
druni per-rreth,
e n’mes ni vash’,
bukuroshe,
e cullakume,
mbrapa mir’,
para e maskume,
kalon rreth meje,
un’ e shikoj’,
i marr’ er’,
e i them’.

Sa era e mir’ po t’vjen,
shum’ era e mir’ po t’vjen,
sa era e mir’ po t’vjen,
shum’ era e mir’ po t’vjen.

Ato i dridhen,
ne t’majt’,
e n’t’djatht’.
truri me vlon,
s’ke si t’ja besh,
ti na kalle,
oh mori bij,
djelli prej jasht’,
prej mrenda ti,
e çka me bo’h,
un’ i ngrati,
du me plas’ e te them’.

Kthizen jasht’,
vash’ e ke qit’,
ta prejti gjyshja,
ti kur je lind,
me shtik’lla t’gata,
ti po vozit’,
je e vogel,
po do mu rrit’,
kadaldal vash’,
don me na lig’,
koka po m’dhem.
Grupi Ata
Publikimi: 16/07/2012


Ata - Era Mire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Era Mire".
3. Video është e këngës "Era Mire", por nuk këndohet nga Ata.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Ata:


Komente 0