Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Pranvera

Hiqet bora
Vjen pranvera
Knon bilbili
Si herat tjera


Qelin lulet
Ngjyra-ngjyra
Dhe bejne gara
Cila është më e mira


Qelin pemet
Ngjyra-ngjyra
Qe ti bejne
Frytet me te mira

Era vjen kudo qe t'shkojsh
Qelin lulet neper kopsht

Ne si punetore
I ujisim
Ato si shperblim
Na flladisin

Vjen dallëndyshja fluturim
Posa te degjoj
Se erdh pranvera ne vendin tim

- poezi nga Atomari


- Poezia u dërgua nga Mari -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  54


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet