Më mbaj mend (për 1 muaj)

Augustin Ukaj - Minire Moj Bije Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Minire Moj Bije" kënduar nga Augustin Ukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Safet Rizaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ohoohoooooo ah verem veremi shkret
aaaaa ti e di moj nane qe un kam veremin
zemren ma ka djeg qe un skam ket jete
Minire moj bije shami kuq e zie
ajde dalim bahqe ooo tjekim pak merzi-ie

Ajde dalim bahqe tjekim pak merzi-ie
ky veremi shkrete mushkrit mi ka grie-iee
Fort pi lutna nanes per mem qu nspitale
o ska kush kismete oooo Minire oj nanee

Eeeeeej kur vishin doktorat me kapuqa te dbardhe
ky verem oj shkrete mushkrit mi ka kalle
Amanet moj nane qonten plot me libra
profeshoret vetshin ooo qa boni Minirja

Telegrami pareee qe digjnin kto halle
selam boni nanes Minirja pat gjalle
Telegrami i dyte per mu paska mrie
selam bani nanes ooo Minirja dha shpirte
Telegrami i trete per mu haj me dete
selam bani nanes ooo Minirja ka vdeke

Publikimi: 01/07/2014Më Shumë Këngë Nga Augustin Ukaj:


Komente mbi këtë këngëAugustin Ukaj - Minire Moj Bije
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Minire Moj Bije".
3. Video është e këngës "Minire Moj Bije", por nuk këndohet nga Augustin Ukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.