Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Aulona Morina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Ingolstadt 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
BIOGRAFIA: Aulona Morina është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Familja e saj ka emigruar atje nga Kosova në vitin 1992. Aulona ka lindur në Gjermani, por flet rrjedhshëm shqip, gjermanisht dhe anglisht. Ëndrra e saj më e madhe është të këndojë para një publiku shqiptar, arsye pse është këtë herë konkurrente në ‘The Voice Kids Albania’. Aulona di të bëjë për vete me karakterin dhe ëmbëlsinë e saj. Më datë 12 Dhjetor 2012, Aulona publikon videoklipin "Creme De La Creme". Ne vitin 2013, Aulona Morina ka m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alina Shku

Vivian Kokeri

Luisida Male

Onika

Erleta

Enxhi Kulla

Biondina Latifi

Klaensa

Valëza Zogaj

Rigersa Zefi

Tags: Aulona Morina, Aulona


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet