A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ona Vasjari - Nena


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/03/2019

2019-03-08T10:40:20

Music & Lyrics:

Adrian Hila

Video Production:

MAX ProductionSorry, this song lyrics is not yet available "Nena" sung by Ona Vasjari.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Nena".
The music video from Ona Vasjari attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Shkurte Fejza - Nena

Kam nje mall e lot qe e jetoj
koh e gjat kaloi por nuk nuk u zbeh
buzqeshjen tande ta kujtoj
me duket sikur tkem fol dje
kur jam e heshtur me ty bisedoj
je ne qdo varg te kenges time
je frymzimi si tjetoj
ti ma e shtrenjta ime

REF.:
Sa ka dielll e hane
sa ka deti ran
shpirti po me qan
ma e shtrenjta nan
ah e mira nan
krejt i kasha dhan
t'mirat e ksaj bote prap
me kon e vogla jote

Un bie e zhgjohem me nje mall
per zanin tan e ftyren tane
kujtimi per ty me mban gjalle
sa me mungon moj nane
sa te kisha ty nuk kisha frik
qdo brenge ti ja bane zgjidhjen
thojshe tkam qiken ma tmir
beso ne zot ruje familjen

REF. 2x:
Sa ka dielll e hane
sa ka deti ran
shpirti po me qan
ma e shtrenjta nan
ah e mira nan
krejt i kasha dhan
t'mirat e ksaj bote prap
me kon e vogla jote

Arjan Korkaj - Nena

Reshat Arbana (Nder i Kombit):
Kur nje hall njeri s'ma qan kur kam brenge edhe shqetsime
Vetem ti me gjendesh prane O Shtrejta NENA IME
Kur vonohem i shkujdesur ne lokalet plot me jete
Veq nje drite qendron e ndezur eshte NENA qe me pret....

Ne te gjithe rrahjet e zemres
Ne te keqe ne te mire
Ndjej gjithmone zerin e NENES
Qe me thote KUJDES O BIR....

REF.:
Me lotin ne sy me rrudhat ne balle
S'ka ne bot si Ty moj Bukuri e rralle
Ninullat e tua Simfoni ne bote
C'far ke ber per mua NUK TA SHLYEJ DOT...

NENA ime fytyr ndritur
Je vertet nje Mrekulli
Dhe kur jemi ne te rritur
Per Ju ngelemi femij....

REF.:
Me lotin ne sy me rrudhat ne balle
S'ka ne bot si Ty moj Bukuri e rralle
Ninullat e tua Simfoni ne bote
C'far ke ber per mua NUK TA SHLYEJ DOT...

Shpetim Levendi - Nena

Kam shume vjet moj neno
ste kam pare
Malli mua neno çme ka marre
Malli mua neno çme ka marre

Se do te vij moj, te zbuloj varre
Malli mua neno çme ka marre moj
Malli mua neno çme ka marre

Te te shoh moj neno, çnur ke marre
Malli mua neno çme ka marre moj
Malli mua neno çme ka marre

O nur te zi moj, a te bardhe
Malli mua neno çme ka marre moj
Malli mua neno çme ka marre

Fati zi moj neno ty te deshi
Buza ty moj neno nuk te qeshi
Buza ty moj neno nuk te qeshi

Vij te qaj mo permbi varre
Malli mua neno çme ka marre
Malli mua neno çme ka marreKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019