Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aulona Morina
  • Vendlindja:
  • Ingolstadt 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  29
Këndon kryesisht: pop

Aulona Morina është këngëtare. Familja e saj ka emigruar atje nga Kosova në vitin 1992. Aulona ka lindur në Gjermani, por flet rrjedhshëm shqip, gjermanisht dhe anglisht. Ëndrra e saj më e madhe është të këndojë para një publiku shqiptar, arsye pse është këtë herë konkurrente në ‘The Voice Kids Albania’. Aulona di të bëjë për vete me karakterin dhe ëmbëlsinë e saj.

Më datë 12 Dhjetor 2012, Aulona publikon videoklipin "Creme De La Creme".

Ne vitin 2013, Aulona Morina ka marrë pjesë në talent- show-n "The Voice Kids Germany".

Ne vitin 2015, Aulona Morina ka marrë pjesë në talent- show-n "Das Supertalent" në Gjermani.

Në vitin 2018, Aulona Morina merr pjesë në Voice Kids Albania.

Më datë 21 Shtator 2019, Aulona publikon videoklipin "Me Kon Je". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, ndërsa teksti u shkrua nga Aida Baraku. Videoklipi u prodhua nga kompania Labia.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet