Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi - E Diel  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  13

Muzika:

Adrian Hila

Teksti:

Anxhela Peristeri

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2017

Komente

Asnjë Koment

22/10/2017

2017-10-22T18:50:20+00:00Dicka ndryshoi ne piano barin e vetmise,
nje qeshje e njohur ne tryezen mbrapa meje,
bej sikur pi por brenda vetes pesheperis,
si mund te jem Une kaq i vogel para teje..

Kenga vazhdon une rri i heshtur dhe nuk flas,
e zerin tend e kam ne vesh si melodi,
bej sikur qesh por brenda vetes si nuk plas,
te mos me shohesh as dhe pak si mundesh ti?

ref:
E shaj me veten zemra vendit po me del,
si mundesh ti te mos e ndiesh sa te dua,
ne piano barin ku u njohem dite te diel,
sot spo me njeh e po me vret ti mua!
Sje ti sje ti jojo
Nuk dua ta besoj


Më Shumë Këngë Nga Aurel Thellimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet