Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi - Të Dua Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Dashuri për përshëndes,
Je kuptimi jetës ti,
S’je vetëm bardh e zi,
Je motiv për ç’da njeri,
Embël ujen dhe depërtan ti thelle
Shpiritin,
Rrebelan ne zemra çmendur ujeh
Melodi.

Ç’da mëngjes da them,
E ç’da natë da jem
Unë aty,
Ç’da mëngjes da them,
E ç’da natë da them.

Të dua ty
(Chorus)
Dashuri
(Chorus)
Të dua ty.

Ç’da mëngjes da them,
E ç’da natë da them.
Të dua ty.
(Chorus)
Dashuri
(Chorus)
Të dua ty.

Tjetër jetë nuk kam pa ty (2x).

(Chorus)
Dashuri
(Chorus)
Të dua ty.

Ç’da mëngjes da them,
E ç’da natë da them.
Unë me ty.
Ç’da mëngjes da them,
E ç’da natë da them.
Të dua ty
(Chorus)
Dashuri
(Chorus)
Tjetër jetë nuk kam pa ty.


Ky tekst u dërgua nga Adcazh

Aurel Thellimi - Të Dua Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Dua Ty".
3. Video është e këngës "Të Dua Ty", por nuk këndohet nga Aurel Thellimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurel Thellimi:


Komente 0