A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aurela Gace - Cimica


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Music & Arrangement:

Adrian Hila

Lyrics:

Jorgo Papingji

Song from the album:

"Superxhiro"


Jam kaçaku i ferres
Te pres te pragu i deres
Erdhe ti, erdhe ti
Erdhe ti ne mehalle
Dhe na solle mend verdalle

Kush e kush, kush e kush
Kush e kush te pruni
Erdhe ti na iku gjumi
Dil o dil, dil o dil
Dil o dil se me çmende
Do te vdes ne porten tende

(refren)
Kam frie o djalo
Kam frie te vi
Mos bie ne dashuri
Lum e lum, lumja une

Te dua djalo ti me pelqen
Kam frie se me genjen
Mjera-u, mjera une
Po prit o djale te rritem dhe pak
Zemren ty do ta jap
Lum e lum, lumja une
Po prit o djalo, prit dhe pak
Pse nuk pret o kaçak
Mjera une mjera une
-----------------

(kori)
Ik e ik, ik o çuno gjetsh belane
Hiqe prej meje sevdane
Cimica, cimica, jarnana
O kaçak, o kaçak mos prit te porta
Jam e re dhe flasin bota
O kaçak, o kaçak me prit me henen
Sa te zeri gjumi nenen
Eja, eja sa'fle dot gjume
Po nuk erdhe do t'vi une

(Refreni 2 here)


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019