Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - E Pafajshme Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  36

Jeta si një pemë
E kerrusur ne vetmi
Shpirti grindet si një shpend
Dhe vdes po s`erdhe ti
Kam shumë ftohte
Rruges e harruar
Nga molla e mekatit e kafshuar
Syte e dashurisë te verbuar

Zoti im je ti
Sa shumë te adhuroj
Me kërkon gjithmonë te hesht
Të fal dhe te lotoj
Kam shumë frikë
Ndihem e trishtuar
Ne këtë botë ku qeshin tradhetite
Oh ne ket botë ku vdesin dashurite

E pafajshme jam
Loder dashurie
E pafajshme jam
Si një lot fëmijë
E pafajshme jam
Druaj se mos thinjesh
E pafajshme jam
Dhe kur kot merzitesh
E pafajshme jam
Se dua jetën
E pafajshme jam
Edhe kur je vetëm
Lotet do ti falja
Veten do harroja
Të te kem pranë meje
E pafajshme jam
Aha e pafajshme jam
E pafajshme jam

Zoti im je ti
Sa shumë te ardhuroj
Me kërkon gjithmonë te hesht
Të fal dhe te lotoj
Kam shumë ftohte
Kam shumë frikë
Ndihem e vetmuar
Ne ket bot ku qeshin tradhetite
Ne ket bot ku vdesin dashurite

E pafajshme jam
Loder dashurie
E pafajshme jam
Si një lot fëmije
E pafajshme jam
Se dua jetën
E pafajshme jam
Edhe kur je vetëm
E pafajshme je
E pafajshme jam
Uuuuuuuuuuuuu
E pafajshme je
E pafajshme jam

Aaaaaaaaaaa
E pafajshme je
E pafajshme jam
Aurela Gaçe
Publikimi: 01/12/1998
Festivali: Festivali i 37-të në RTSH
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Ilirjan Zhupa
Orkestrimi: Adrian Hila


Aurela Gaçe - E Pafajshme Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Pafajshme Jam".
3. Video është e këngës "E Pafajshme Jam", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0