A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aurela Gace - Nata


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  22

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1995

1995-12-01T00:00:00

Music:

Adrian Hila

Song from the album:

"The Best"

Song from the album:

"Mu Thane Syte"

Participating in

Festivali i 34-të në RTSH


Deti i frikshem neper nate
Hapesire pa fund nga dhembja
Prisja diten qe te zbardhe
Ne mbreterine me enderra
Po si iku valle?
Nata ish memece...
Pyeta yjet
Pika loti s'di nga rane
Po qanin syte e mi

Klandestinet hapin plage
Ne brigje mbeti dhembja
Neser nene, dje isha vajze
E virgjer hena
Erdh' mengjesi i bardhe
Zgjati doren dhe me mori
Ti u zhduke bashke me naten tende
Ike, ike larg

Nata, nata
Dashurine kafshonte nata
Perpelitem ne vetmi
Por nata...
Dashurine ma mori nata
Nata, nata
Dashurine kafshonte nata
Pjese e nates ish ai

Klandestinet hapin plage
Ne brigje mbeti dhembja
Neser nene, dje isha vajze
E virgjer hena
Erdh' mengjesi i bardhe
Zgjati doren dhe me mori
Ti u zhduke bashke me naten tende
Ike, ike larg

Une e desha si e marre
Deti mori dashurine
S'harrohet nata

(2x)
Miliona dit i vodhi nata
Deti... nata
Ajo do t'na ndjek pas
Gjithe jeten
Nata, vec nata

Deti i frikshem neper nate
Hapesire pa fund nga dhembja
Prisja diten qe te zbardhe
Ne mbreterine me enderra
Po si iku valle?
Nata ish memece...
Pyeta yjet
Pika loti s'di nga rane
Po qanin syte e mi


Lyrics submited by Poison Ivye-Cards (1)

2018-05-29 19:59:05
Klandestinet hapin plage
Ne brigje mbeti dhembja
Neser nene, dje isha vajze
E virgjer hena

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019