Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora Ndoj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Aurora Ndoj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Aurora Ndoj eshte me origjine nga fshati Tarazh i rrethit te Mirdites. Shkollimin e mesem dhe fillor i kreu ne Rreshen ndersa fakultetin e arteve te bukura per muzike i kreu ne Tirane. Qe nga mosha 7 vjeqare mori muziken si profesion dhe ka potporira te ndryshme, disa duete qe nga viti 2010 dhe nje numer te madh videoklipesh. Më datë 16 Shtator 2011, Aurora Ndoj publikon videoklipin "Si Mekatare". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, tek...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

6 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Elona Leka

Ganimete Abazi (Ganja)

Leonora Bahiti

Mimoza Shkodra

Enxhi Nini

Habibe Ostreni (Bibe)

Valbona Zhuleku

Greta Berati

Zhaku

Jeta Faqolli

Tags: Aurora Ndoj, Aurora Ndoja


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet