Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora - Engjulli Im  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"5 Mega Yjet"

Komente

Asnjë Koment

04/10/2012

2012-10-04T11:23:39+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Engjulli Im" kënduar nga Aurora.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aurora i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Trix (Veli Sahiti) - Engjulli Im

2X. I shikoja ata sy
sikur flasin fotografi
e me thone une jam me ty
une jam me ty pergjithmoon

Shpirti im te therret
pa ty s'mundem t'jem i qet
vdekjen une po e pres
e di te tiii do te zbres

Ref. Engjulli im,engjulli im
ti me prit
Engjulli im,engjulli im
me ty do jem ne amshim 2X.

Leonora Poloska - Engjulli Im

Herën e parë, disa vite para saj
(kur të njoftova)
asgjë nuk kuptoje
doja vetëm të të kem pranë
(të të them se çfarë dua)
papritur një natë ndodhi një befasi
mes nesh plasi një shkëndi
qe lidhi dashuri

REF:
Asgje s'kuptova te tjetra në përqafim
e unë e vetme n'hotelin tim
oo si më humbi ai guxim
t'vërtetën të ta them: (t'vërtetën të ta them)
"Ti je engjulli im"

(oooo) Në zemer ty të kam
(oooo) çfarë ndodhi me ne të dy?
Të jemi si dikur
të jemi 1

Kaluan shumë vite
përseri unë të takoj
(të ndjej si më parë)
Nuk je më me të
prapë i njejti si dikur
(vetëm plagë ka shkaktuar)
e dija se kjo nuk do zgjaste gjatë
dhe pas shumë vitesh
i imi ti je...

REF 2x:
Asgje s'kuptova te tjetra në përqafim
e unë e vetme n'hotelin tim
oo si më humbi ai guxim
t'vërtetën të ta them:
"Ti je engjulli im"

Kanuni - Engjulli Im

Një gjeth nga pema përfundoi në tokë
Nje shpirt u nis sot për në qiell
Sa larg më dukesh, sa afër të ndjej
Buzqeshjen tënde në diell e gjej
I mbylli syt dorën ta shtrëngoj
Në heshtje të flas i qet më dëgjon
Koha kalon ti në koh jeton
Një dit jeta do t'na takojë

Ref#2x

Në Diell më ngroh në Yll më ndriqon
Kur qielli qan Loti më pikon
Dhe në ëndërr m'vjen engjulli im
Më Prit një dit në amshim..

Ti je kudo, Engjulli im Në diell,
në Hënë , Tokës i fal dritë
Në yjet e bukura i qet jeton
Nga lart më Vështron, më udhëzon

Ref#6x

Në Diell më ngroh në Yll më ndriqon
Kur qielli qan Loti më pikon
Dhe në ëndërr m'vjen engjulli im
Më Prit një dit në amshim

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Aurora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet