Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Koretin 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 64 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Avdush Canaj është një shkrimtar i njohur. Avdush Canaj, shkrimtari për fëmijë i letrave shqipe, u lind në fshatin Koretin të Kamenicës (Dardanës së sotme). Shkollën fillore dhe atë të mesme i kreu në Gjilan ndërsa studimet për Letërsi dhe Gjuhë Shqipe, në Prishtinë. Me shkrime filloi të merret që nga klasa e shtatë. Ai ishte vëllai i Alush Canaj, që përvijoi shtigjeve të gjurmëve të tij. Nga viti 1977 punoi në Televizionin e Prishtinës, gazetar në programin për fëmijë. Në vitin 1983 “...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Tyran Prizren Spahiu

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci

Halil Xani

Pal Sokoli

Musa Jupolli

Vasil Tabaku

Xhevahir Cirongu

Cathal Ó Searcaigh

Miltiadh Davidhi

Tags: Avdush Canaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet