Më mbaj mend (për 1 muaj)

Avdush Krosa - E Xhuma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ezani e bën t’bukur çdo minare,
Cila zemër sot ska nevoj për falje?
Balli i Ademi për sexhde u ba,
Elhamdulilah, sot është e Xhuma!

Zemra e gjall thot faleminderit,
Salavatet tona i shkojnë Pejgamberit (a.s).
Zemra e gjall për takim ndjen mall,
Pa sexhde mos mbet në Tokë asnjë ball.

Asnjë gjalles tjetër ballin tënd se ka,
Asnjëra si ti n’sexhde smund me ra.
Çdo javë zemrat t’kan festë dhe mallëngjim,
Eja në namaz, eja në shpëtim!


Ky tekst u dërgua nga #muslimgirlAvdush Krosa
Publikimi: 31/05/2019
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Rrahman Kryeziu


Avdush Krosa - E Xhuma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Xhuma".
3. Video është e këngës "E Xhuma", por nuk këndohet nga Avdush Krosa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Avdush Krosa:


Komente 0