Avdyl Mziu
Avdyl Mziu
Avdyl Mziu
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Avdyl Mziu është këngëtar i njohur. Në vitin 2010, Avdyl Mziu & Vezire Gashi publikojnë albumin "Live 2010"

Në vitin 2012, Avdyl Mziu publikon albumin "Live 2012"

Më datë 9 Janar 2013, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Edhe Sonte".

Në vitin 2013, Avdyl Mziu publikon albumin "Përhajr Dasma Zoti I Shpisë"

Në vitin 2013, Avdyl Mziu publikon albumin "Mos Ma Prek Njat Gjeneral"

Në vitin 2015, Avdyl Mziu publikon albumin "Dasem T'madhe"

Më datë 17 Shkurt 2016, Lalushi & Avdyl Mziu publikojnë videoklipin "Dasma".

Më datë 11 Maj 2016, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Maturant".

Në vitin 2016, Avdyl Mziu publikon albumin "Live 2016"

Në vitin 2017, Avdyl Mziu publikon albumin "Live 2017"

Më datë 18 Shkurt 2018, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Zoti Na Sprovoj".

Më datë 21 Prill 2018, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Ora".

Në vitin 2018, Avdyl Mziu publikon albumin "Live 2018".

Më datë 7 Prill 2019, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Harrom Krejt". Muzika e këngës u punua nga Ermal Krasniqi, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ermal Krasniqi. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 21 Qershor 2019, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Mos Na Lasht Zoti Pa Ju". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Besim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 18 Mars 2020, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Haku I Nanes". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Vedat Lushtaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 15 Korrik 2020, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Kënge Dasmash 2020". Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Në vitin 2020, Avdyl Mziu publikon albumin "Live 2020".

Më datë 16 Gusht 2020, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Potpuri 2020".

Më datë 4 Mars 2021, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Liria Ka Emer".

Më datë 25 Qershor 2021, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Këngë Dasmash 2021". Orkestrimi i këngës u punua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 8 Tetor 2021, Avdyl Mziu & Erza Loshi publikojnë videoklipin "Fshije Lotin". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Ermal Krasniqi. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 19 Maj 2022, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Ardhshi Si Vera". Muzika e këngës është kompozuar nga Ismet Balaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes vetë Avdyl Mziu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 17 Qershor 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Mergimtari", në bashkëpunim me Avdyl Mziun.

Më datë 3 Korrik 2023, Vushe Mjaki & Avdyl Mziu publikojnë videoklipin "Dasem Me Tupana". Kënga u orkestrua nga Avdyl Mziu. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1