Më mbaj mend (për 1 muaj)

Avni Mula - Vajza Me Kaçurrela Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  29

Po ecja qe me nate mes shkrepave pa udhe
takova tek burimi nje vajze tu mbush uje

I thash se mu dogj xhani moj vajze me kacurrela
pak uje partizanit, te lutem nga bucela (X2)

Ajo nuk tha nje fjale dhe uji i fresket rrodhi
shikimin vale vale mu duk se vajza me hodhi
Ne syte e mi e ne faqe kur ngrita dy bucela
me ra nje tuf manushaqe te verdhat kaqurrela

Shkembyem buzeqeshje dhe djersa krejt mu ter
mu shkrin tere malet dhe udha mu be det

Dhe ika neper pyje mes pritave me tela s'me hiqeshin
prej syve te verdhat kaqurrela (x2)


Ky tekst u dërgua nga qazaAvni Mula
Publikimi: 04/09/2008
Muzika: Avni Mula
Teksti: F. Gjata


Avni Mula - Vajza Me Kaçurrela
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza Me Kaçurrela".
3. Video është e këngës "Vajza Me Kaçurrela", por nuk këndohet nga Avni Mula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Avni Mula:


Komente 0