Më mbaj mend (për 1 muaj)

Avni Mula - Kendoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  10

KUJTOJ NJË KOHË PLOT TRISHTIM
KUJTOJ NJË KOHË QË KALOI
DHE VITET QË SHKUAN NDËR MEND SJELL TANI
SA VITE TË TRISHTUARA AJO KOHË QË SHKOI, QË SHKOI, QË SHKOI, QË SHKOI...

TANI SHPËRTHEU GËZIMI, GËZIM NË SHPIRT E KUDO...
DHE ETJA PËR JETË, ETJA PËR JETË, ZEMRAT PUSHTOI
SI LISI QË GJETHE LËSHON PËRSËRI
PËRTRIHEM DHE VETE KËNDOJ TANI
KËNDOJ PËR BOTËN E RE
PËR JETËN QË TA GËZOJ
KËNDOJ!

SI LISI QË GJETHE LËSHON PËRSËRI
PËRTRIHEM DHE VETE KËNDOJ TANI
KËNDOJ, PËR BOTËN E RE
PËR JETËN QË BESOJ
KËNDOJ, KËNDOJ, KËNDOJ, GJITHMONË!


Ky tekst u dërgua nga KristiAvni Mula
Publikimi: 24/12/1962
Festivali: Festivali I 1-Ë Në Rtsh
Muzika: Avni Mula
Teksti: Ismail Kadare


Avni Mula - Kendoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kendoj".
3. Video është e këngës "Kendoj", por nuk këndohet nga Avni Mula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Avni Mula:


Komente 0