A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Cologne 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ayo është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Ayọ (born as Joy Olasunmibo Ogunmakin) is a Nigerian-German singer-songwriter and actress. She uses the Yoruba translation Ayọ or Ayo. of her first name Joy. Her debut album Joyful, which was first released in 2006, reached Double-Platinum status in France, Platinum in Germany and Poland, Gold status in Switzerland and Italy and Greece. The album was released in the United States on 20 November 2007 by Interscope Records. Ayọ wa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Imany

Anahi

Pink

Nicole Scherzinger

Loreen

Jordin Sparks

Natalia Kills

Cher

Britney Spears

Jennifer Hudson


Tags: Ayo

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018