Ayssel Kristuli
Ayssel Kristuli
Ayssel Kristuli
  • Vendlindja:
  • Fier Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Nentor 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Ayssel Kristuli është këngëtare. Alesia Kristuli fillon karrieren e saj ne moshen 23 vjecare me projektin shqip "Pranoje". Nje stil i ri qe kengetarja e quan "New Era Music". Ne moshen 8 vjece eshte shperngulur ne Itali, Torino. Babain e ka patur muzikant, i kerkuar nga vete shkolla e muzikes se fierit per pasionin dhe mjeshtrine qe zotronte. Ka studiuar ne Milano per aktrim-kinema me regjizora italian duke mar komplimentet me te mira per personalitetin e saj unik dhe si artiste e lindur. Tashi ndihet gati te plotesoj endrrat e saja dhe ti dhuroj nje pjese te shpirtit nepermjet muzikes, botes por dhe shqiptareve ne vecanti me stilin e saj te vecante me muziken qe ajo dhe motra 20 vjecare Lidia Kristuli duan ti ofrojn publikut. Alesia gjen paqen e saj ne natyre dhe duke medituar. Nje shembull per gjeneraten e re, si artiste per dhe si femer mbi te gjitha.

Më datë 13 Shtator 2017, Alesia Kristuli publikon videoklipin e pare "Pranoje".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0