Azem Gashi
Azem Gashi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk Uk

Biografia

BIOGRAFIA: Azem Gashi është një këngëtar i njohur. Eshtë nga Podujeva, por vepron dhe jeton në Londër që nga viti 2007. Ka ikur nga Kosova që nga viti 1997 dhe ka jetuar në Norvegji deri ne vitin 2007. Arsyeja e vajtjes në Norvegji ishte pikërisht muzika dhe nga viti 1994 deri ne 1997 ka kënduar nëpër Skandinavi në periudha të ndryshme. Edhe pse jeton jashtë vendit, dëshira për ta kultivuar këngën në Kosovë, këngëtarit Azem Gashi nuk i ka munguar asnjëherë. Gjatë krijimtarisë muzikore këngëtari k...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1