Azemi (Azem Lukaj)
Azemi (Azem Lukaj)
Azemi (Azem Lukaj)
  • Emri i Vërtetë:
  • Azem Lukaj:
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Azemi (Azem Lukaj) është këngëtar i njohur. T’ju kujtojme se kenget “Malli për ty” dhe “Gabimi”, janë dy prej projrekteve të cilat i dhanë vulë të pashlyeshme, talentit të këngëtarit pejan Azem Lukaj. Ai eshte nder kengetaret e shumekerkuar ne dasma kudo ne Kosove e me gjere.

Më datë 12 Qershor 2010, Azem Lukaj publikon videoklipin "Sonte".

Në vitin 2011, Azemi publikon albumin "Live".

Më datë 17 Nëntor 2013, Azem Lukaj publikon videoklipin "Gabimi".

Më datë 20 Shkurt 2015, Azem Lukaj publikon videoklipin "Malli Per Ty".

Më datë 16 Qershor 2016, Azem Lukaj publikon videoklipin "Ti Humbe". Kenga eshte nje manifest veror, ndersa eshte pergatitur ne bashkepunim me mjeshtrin e violines dhe kompozitorin, Ervin Gongji, ndersa tekstin nga Vojsava. Ne te njejten kohe kenga do te editohet bashke me videoklipin e realizuar nga produksioni:XL films.

Më datë 11 Janar 2018, Azem Lukaj publikon videoklipin "Pa Fat". Kënga e zhanrit baladë është punuar nga Valon Biba. I njëjti ka shkruar edhe vargjet e tekstit, ndërsa orkestrimi është realizuar në bashkëpunim me Hekuranin. Me një klip interesant, me atmosferë dimërore dhe mjaft melankolike, këngëtari Lukaj solli një performancë interesantet të këngës së tij. Klipi “Pa fat” është realizuar nga AN Production.

Më datë 3 Korrik 2019, Azem Lukaj publikon videoklipin "Shpirti Im".

Në vitin 2019, Azemi (Azem Lukaj) publikon albumin "Live 2019".

Më datë 19 Korrik 2022, Azem Lukaj publikon videoklipin "Kacurrelat". Muzika e këngës u punua nga Indrit Dode, teksti u shkrua nga Rioo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Anxhelo Muharremi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0