A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Azem Lukaj - Pa Fat


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/01/2018

2018-01-11T18:00:04


It's a long time that we try finding the lyrics to "Pa Fat" sung by Azem Lukaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Azem Lukaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Nexhat Osmani - Pa Fat

Nuk du me pas
edhe nje dat
ce me kujton
se jam pa fat

dhe pse bashk
nuk mund te jem
dhe pse bashk
nuk mund te jem
sdu takime
ma te kem

Jo pse sdua te takoj
por pse ndarjen se duroj

II
Nuk du me pas
nje nate ma shume
ce kto kujtime
te m'lan pa gjum

dhe pse bashk
nuk mund te jem
dhe pse bashk
nuk mund te jem
sdu takime
ma te kem

Jo pse sdua te takoj
por pse ndarjen se duroj

Ardi Rexhepi - Pa Fat

Jam i Pa Shpres e i pa fat
ajo qe Mka dasht s'mka ngat
e veshtir pa ty qenka jeta e shkret
dora jote me sme prek, dora jote me sme
prek
ah vuaj qe atehere kur ishim bashk
sa te deshta nuk te thash sa te thash

ref:
Ditet spo kalojn pa ty
zemer njemij her jam thye
pse nuk te bjen ndermend
1 her mem thirr a e din
sa kishe ba mir

Ditet spo kalojn pa te pa
zemer nje mije her jam vra
mos harro se qfar me pate than
sa te jem gjalle nuk muj met lan

Bashkim Spahiu - Pa Fat

Sa t'kam dasht e jam plagos
dashurija spaska moshë
ah kjo zemer dhimbje ka
sikur sod me u pas nda
sa tkam puth jam helmu
ti ke humb un skam fitu
kam gabuuu..

Refrain: [2x]
pa fat - un kam lind
pa fat - une kam me vdek
pa fat - un do t'jetoj
pa fat - sa t'ësht kjo jete..

Te kam pas e te kam humb
ah ti shpresat mi ke kput
me ke lan dhimbje ne zemer
smundja ime - s'paska emer..
sa t'kam puth jam helmu
ti ke humb un skam fitu
kam gabuuu...

Refrain: [4x]
pa fat - un kam lind
pa fat - une kam me vdek
pa fat - un do t jetoj
pa fat - sa t'ësht kjo jetë..

Te kam pas e te kam humb
ah ti shpresat mi ke kput
me ke lan dhimbje ne zemer
smundja ime - s'paska emer..
sa t'kam puth jam helmu
ti ke humb un skam fitu
kam gabuuu...

Refrain: [4x]
pa fat - un kam lind
pa fat - une kam me vdek
pa fat - un do t jetoj
pa fat - sa t'ësht kjo jetë..

PA FAT..
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019