Më mbaj mend (për 1 muaj)


Azemi (Azem Lukaj) - Prita, Prita

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prita, Prita".
3. Video është e këngës "Prita, Prita", por nuk këndohet nga Azemi (Azem Lukaj).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Azemi (Azem Lukaj) - Prita, Prita  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2019"

Komente

Asnjë Koment

16/07/2019

2019-07-16T17:16:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prita, Prita" kënduar nga Azemi (Azem Lukaj).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Azemi (Azem Lukaj) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shyhrete Behluli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nuk mund të shkruhet
E as të thuhet
Po veç të ndjehet
Malli ka mbet
Çdo ditë më djeg
Për diçka që s'kthehet
Ndarja ka ndodhë
S'kam çka me fol
Po heshtja po m'vret
Me veten grindëm
Edhe nuk bindem
Se ti më ke lan vet

Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja
Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja

Se dashunia kur vret një zemër
Betohet mos me thirr ma n'emën
Por harron zemra që ka ba be
Moj dashni ku je
Sa m'ka marrë malli
Me nejt me ty
Me ti pa ata dy sy
A je edhe ti
Njësoj si unë
A të dhemb shpirti shumë

Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja
Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja

Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotja
Prita prita u mërzita
Me hek dorë kurrë nuk dita
Je e humbur më tha krejt bota
Unë ju thash jam veç e jotjaMë Shumë Këngë Nga Azemi (Azem Lukaj):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet