Më mbaj mend (për 1 muaj)

Azet
 • Emri i Vërtetë:
 • Granit Musa
 • Vendlindja:
 • Podujevë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 6 Mars 1993
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  968
Këndon kryesisht: hip-hop

Azet është këngëtar i njohur. Granit Musa ose ndryshe siç njihet me nofkën Azet, largohet nga Kosova drejt Gjermanisë në moshën 4 vjecare. Fillimisht Azet formoi grupin "Crew Ghetto Stars", bashkë me shokun e tij Ali (Nash), të cilin e kishte shok që në shkollën fillore.

Në vitin 2010 ata formuan grupin KMN. Pjesë e grupit u bënë dhe dy rreperat e tjerë Ghasan (Zuna) dhe Yassine (Miami Yacine). Në kohë shumë te shkurtër ata u bënë shumë të njohur dhe të dashur për publikun. Një pjesë të suksesit ata e kanë edhe përmes këngës së Miami Yacine "Kokaina", e cila ka arritur deri në 150 milion klikime.

Më datë 7 Shkurt 2016, Azet publikon videoklipin "Koka". Edhe pse Azet është rritur jasht vendlindjes së tij ai kurr nuk e mohon që eshte shqiptar dhe që e do shumë Shqipërine dhe Kosovën, prandaj videoklipi i kësaj kënge është xhiruar në Kosovë.

Më datë 14 Mars 2016, Azet publikon videoklipin "Ja Ja".

Më datë 1 Qershor 2016, Azet publikon videoklipin "Kopf Schrott".

Më datë 7 Korrik 2016, Azet publikon videoklipin "Fast Life".

Më datë 23 Dhjetor 2016, Azet publikon videoklipin "Patte Fliest", deri tani është kënga më e pëlqyer nga fansat.

Më datë 8 Dhjetor 2017, Azet publikon videoklipin "Gjynah".

Më datë 9 Janar 2018, Azet publikon videoklipin "9 Milly".

Më datë 9 Shkurt 2018, Azet publikon videoklipin "Ketten Cartier". Për orkestrimin u kujdes Dj A-Boom.

Më datë 16 Mars 2018, Azet publikon videoklipin "Kriminell", në bashkëpunim me Zuna & Noizy.

Më datë 30 Mars 2018, Azet publikon albumin "Fast Life".

Më datë 26 Prill 2018, Azet publikon videoklipin "Überlebt".

Më datë 22 Qershor 2018, Xatar publikon videoklipin "Balla", në bashkëpunim me Azet.

Më datë 30 Qershor 2018, Azet publikon videoklipin "Kmn Member", ne bashkëpunim me KMN GANG (Zuna, Nash, Miami Yacine).

Më datë 7 gusht 2018, Azet publikon këngën "Nike Pullover", e cila për momentin nuk ka videoklip, por versioni audio ka më shumë se 13 milion klikime në Youtube.

Më datë 22 Nëntor 2018, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Skam Koh".

Më datë 20 Dhjetor 2018, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Lelele".

Më datë 17 Janar 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Wenn Die Sonne Untergeht".

Më datë 7 Shkurt 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Hallo Hallo".

Më datë 21 Shkurt 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Fragen".

Më datë 7 Mars 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Kamehameha".

Në vitin 2019, Azet & Zuna publikojnë albumin "Super Plus".

Më datë 25 Korrik 2019, Azet publikon videoklipin "Money Money".

Më datë 15 Gusht 2019, Nash publikon videoklipin "Leben Schnell", në bashkëpunim me Azet.

Në vitin 2019, Azet publikon albumin "Mango Ep".

Më datë 6 Nëntor 2019, Azet publikon videoklipin "Seele".

Më datë 28 Nëntor 2019, Miami Yacine publikon videoklipin "Hayabusa", në bashkëpunim me Azet.

Më datë 27 Shkurt 2020, Azet & Dhurata Dora publikojnë videoklipin "Lass Los".

Më datë 16 Mars 2020, Sofiane publikon videoklipin "Remontada", në bashkëpunim me Azet.

Më datë 10 Korrik 2020, Azet & Albi publikojnë videoklipin "Sin City".

Më datë 16 Korrik 2020, Dhurata Dora & Azet publikojnë videoklipin "Fajet".

Më datë 23 Korrik 2020, Azet & Albi publikojnë videoklipin "Zwei".

Më datë 6 Gusht 2020, Azet & Albi publikojnë videoklipin "Xhep".

Më datë 27 Gusht 2020, Azet & Albi publikojnë videoklipin "D&g".

Më datë 10 Shtator 2020, Azet & Albi publikojnë videoklipin "Zehnte Etage".

Në vitin 2020, Azet & Albi publikojnë albumin "Fast Life 2".

Më datë 29 Tetor 2020, Azet & Capital Bra publikojnë videoklipin "B.L.F.L.".

Më datë 11 Mars 2021, Azet publikon videoklipin "Fluch".

Më datë 31 Mars 2021, Azet publikon videoklipin "Nicht Da".

Më datë 22 Prill 2021, Azet & Larose publikojnë videoklipin "Aventador".

Më datë 13 Maj 2021, Azet publikon videoklipin "Une Jam".

Më datë 4 Qershor 2021, Azet & Tayna publikojnë videoklipin "Ti Harro". Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 11 Qershor 2021, Azet publikon videoklipin "Freigang".

Në vitin 2021, Azet publikon albumin "Neue Welt".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

47

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 47