Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aziz Dervishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Kercove 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
BIOGRAFIA: Aziz Dervishi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore qytetare. Aziz Dervishi merret me kenge qysh ne femijeri. E ka tradite kengen brez pas breza nga stergjysi AZIZ DERVISHI, babai YMER DERVISHI. Eshte nje nder artistet e merituar te estrades shqiptare. Ka marre pjese ne shume festivale jo vetem ne Maqedoni po dhe ne Shqiperi, Kosove, France. Eshte nje nder kengtaret me te shkelqyer qe kendon dhe e ruan kengen popullore shqiptare. Aziz Dervishi me vllaun e tij Dervish Dervishin njihen si Vllezrit Dervishi. A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Vëllezerit Dervishi

Vëllai i

Dervish Dervishit

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Refet Asani

Ferit Abdiu

Xhemil Saliu

Ardijan Rusta

Isuf Berisha

Thoma Mahilaj

Remzi Leka

Behxhet Korpuzi

Ferdinant Bjanku

Fehmi Kastrati

Tags: Aziz Dervishi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet