Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Aziz Dervishi - Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë".
3. Video është e këngës "Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë", por nuk këndohet nga Aziz Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Aziz Dervishi - Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/01/2017

2017-01-20T08:19:56+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë" kënduar nga Aziz Dervishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bijt E Sefes - Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë

Kur ka dal shota ne Qarrshi naqllnikit(komandant i gjandarmeris krajlit)ja ka m
sy shtatë her ne gjoks ja ngjesh Allti
Qohu moj Shotë qohu prej Varri.
Flet koburja e Shqiptarit
Lum Kosova per Djem e Qika
Heroin Shote Galica.
Ky është strofi i fundit e kenges qe nuk gjendet ne kengen e arif vladit.

Arif Vladi - Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë

Hej o moj Kosov o me ksul o te bardh-e
O shtati yt o me dyzet plag-e
O shtati yt o asht bajrak i gjall-e
Sa mir po i rrin o hasmit perball 2x

REF.:
Oo prit Azem Galicen, Bashk o mes nuse
o Shqipja ben balle, o Ne fush o te kuqe
Lufton Kosova, Me krajl e mret-e
E shum po vriten-o, kurr s'ka me vdek-e
Po i prin Azemi, Ne log te burrnis-e
Po i prin Kosves lufton per Kosoven
Lulja e trimnis-e
Po i prin Azemi, Ne log te burrnis-e
Po i prin Kosves lufton per Kosoven
Lulja e trimnis-e

Hej o jo s'ka vdek o baca Azem e
O prej gremine o zani po i vjen e
O po i vjen zani po i vjen nga gremina
Ktu kam lan Shoten o me do trima

REF.:
Oo prit Azem Galicen, Bashk o mes nuse
o Shqipja ben balle, o Ne fush o te kuqe
Lufton Kosova, Me krajl e mret-e
E shum po vriten-o, kurr s'ka me vdek-e
Po i prin Azemi, Ne log te burrnis-e
Po i prin Kosves lufton per Kosoven
Lulja e trimnis-e
Po i prin Azemi, Ne log te burrnis-e
Po i prin Kosves lufton per Kosoven
Lulja e trimnis-e
Më Shumë Këngë Nga Aziz Dervishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë