Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aziz Murati - Dasme E Madhe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Of of aman aman

E darsm e madhe moj
Sonte ja ka nis e
E per hajr t'qoft aman
O i zoti i shpis e

E per hajr t'qoft aman
O i zoti i shpis e

E para valle
N'oborr ka fillu e
E motra halla teze
N'valle kokan çu e

E motra halla teze
N'valle kokan çu e

Of of aman aman

E sa shyhret aman
Jalla sa sevda e
E s'ka ma mir o hajde
Se me martu vlla e

E s'ka ma mir o hajde
Se me martu vlla e

E mir po lujka nusja
Zhak po i shkon fustani
E rrotull rrotull o hajde
Po i shkojka dhandrri

E rrotull rrotull o hajde
Po i shkojka dhandrri

Of of aman aman

E mir po lun çiçekun
Jalla per merak e
E na tranut o hajde
Jalla ni mahall e

E na tranut o hajde
Jalla ni mahall e

E hajde shok aman
O ju dashamir e
E kceni n'valle o
O ju nji nga nji e

E kceni n'valle moj
O ju nji nga nji e

...

Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberPublikimi: 28/10/2013


Më Shumë Këngë Nga Aziz Murati:


Komente 0


Aziz Murati - Dasme E Madhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasme E Madhe".
3. Video është e këngës "Dasme E Madhe", por nuk këndohet nga Aziz Murati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.