Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aziz Murati & Elona Leka - Me Rrahin 7 Zemra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  122

E kujtoj atë ditë të eret,
na përçanë e na ndanë të tjeret,
një minutë po më zgjat shumë vite,
sytë e mi s'shohin dritë që prej asaj dite.

Me gjakun e zemres shkruaj fjalën,
këto lotet e mia nuk u ndalen,
me lot i kalova shumë pranvera,
të kërkoj nuk të gjej çka t'bëjë unë e mjera.

Të deshta, të dua, më thuaj çka po ndodh me mua,
nuk fshihen dy emra,
a beson se për ty më rrahin shtatë zemra.

Të deshta, të dua, më thuaj çka po ndodh me mua,
nuk fshihen dy emra,
a beson se për ty më rrahin shtatë zemra.

Shpirti im ta tregon t'vërtetën,
një kujtim më ka mbet gjithë jetën,
dhe një herë po ta bëjë me dije,
më vjen pas, po më ndjek mu' ke bëhë si hije.

S'të harrova kurrë jo të betohem,
shpresa vdes e fundit nuk dorëzohem,
nuk i mbaroj fjalet t'dashurisë,
sa vështirë më kalojnë netet e vetmisë.

Të deshta, të dua, më thuaj çka po ndodh me mua,
nuk fshihen dy emra,
a beson se për ty më rrahin shtatë zemra.

Të deshta, të dua, më thuaj çka po ndodh me mua,
nuk fshihen dy emra,
a beson se për ty më rrahin shtatë zemra.

Të deshta, të dua, më thuaj çka po ndodh me mua,
nuk fshihen dy emra,
a beson se për ty më rrahin shtatë zemra.

Të deshta, të dua, më thuaj çka po ndodh me mua,
nuk fshihen dy emra,
a beson se për ty më rrahin shtatë zemra.


Ky tekst u dërgua nga  LoOnaElona Leka & Aziz Murati
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/03/2014


Aziz Murati & Elona Leka - Me Rrahin 7 Zemra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Rrahin 7 Zemra".
3. Video është e këngës "Me Rrahin 7 Zemra", por nuk këndohet nga Aziz Murati & Elona Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aziz Murati:


Komente 9