Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aziz Murati & Eugena Aliu - Herë Mirë E Herë Keq  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Eugena Aliu

13/07/2019

2019-07-13T17:01:24+00:00nuk e di pse na mungojn
ata qe s'duhet me na mungu
sa her zemra dashuron
pse duhet me duru (X2)

per dashni zemra po vujka
ah pa te zemra s'po mujka
pa dashni jo nuk ka jete
kjo esht e vertete

ref:

here mir here keq
here engjull dhe here dreq
here here here ilaq
valla nuk u shkru me u knaq

here keq e here mir
here bon here s'bon me thirr
aman bre aman
kurqysh nuk i bjen taman

nuk e di pse na mungojn
ata qe s'duhet me na mungu
sa her zemra dashuron
pse duhet me duru (X2)

per dashni zemra po vujka
ah pa te zemra s'po mujka
pa dashni jo nuk ka jete
kjo esht e vertete

ref:

here mir here keq
here engjull dhe here dreq
here here here ilaq
valla nuk u shkru me u knaq

here keq e here mir
here bon here s'bon me thirr
aman bre aman
kurqysh nuk i bjen taman


Ky tekst u dërgua nga Ervin Lama
Më Shumë Këngë Nga Aziz Murati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet