Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aziz Murati - Moj Hapsane  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/05/2020

2020-05-27T20:13:20+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Moj Hapsane" kënduar nga Aziz Murati.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Moj Hapsane".
Videoklipi nga Aziz Murati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vllezrit Sejdiu - Moj Hapsane

Moj hapsane, rreth e rreth me tela
Moj hapsane, rreth e rreth me tela
Oh nona ime e mjera, a ka dal pranvera
Oh nona ime e mjera, a ka kal pranvera

Moj hapsane, e lime me kallaj e
Moj hapsane, e lime me kallaj e
Oh nona ime e mjera, mu m´kan mshel pa faj e
Oh nona ime e mjera, mu m'kan mshel pa faj e

Moj hapsane, me mure te trash e
Moj hapsane, me mure te trash e
Oh nona ime e mjera, n'vetmi jam tuj plas e
Oh nona ime e mjera, n'vetmi jam tuj plas e

Moj hapsane, e lime me qireç e
Moj hapsane, e lime me qireç e
Oh nona ime e mjera, mu m'kan rreh shum keq e
Oh nona ime e mjera, mu m'kan rreh shum keq e

Moj hapsane, o ty t'shkatrroft zoti
Moj hapsane, o ty t'shkatrroft zoti
Oh nona ime e mjera, m'kan mshel kot per skoti
Oh nona ime e mjera, m'kan mshel kot per skoti

Adem Ramadani - Moj Hapsane

Moj hapsane rreth e m´rreth me tela
Moj hapsane rreth e m´reth me tela
Moj nena ime e dashura a ka dal pranvera

Moj hapsane e shtrume n´kallaje
Moj hapsane e shtrume n´kallaje
Moj nena ime e dashura mu m´kan reh pa faje

Moj hapsane e lime n´qireçe
Moj hapsane e lime n´qireçe
Moj nena ime e dashura mu m´kan reh shum keqe

Moj hapsane e shtrume me drasa
Moj hapsane e shtrume me drasa
Moj nena ime e dashura çil deren se plasa
Më Shumë Këngë Nga Aziz Murati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet