Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hazis Ndreu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
(1928-2000)  
  • Vendlindja:
  • Peshkopi 
BIOGRAFIA: Hazis Ndreu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Në mesin e rapsodëve emblematikë të kombit tonë, emri i Hazis Ndreut qëndron në radhët e të parëve me Tom Nikollën, Dervish Shaqën, Frrok Haxhinë, Sali Manin, Feride Kurtin, Fatime Sokolin, Dava Gjergjin, Drane Gegën e shumë të tjerë. Hazis Ndreu kishte origjinë prej një familje me tradita të rezistencës kombëtare, por edhe me traditë në këndimin e këngëve të trimërisë. Në sajë të angazhimit dhe talentit që kishte derdhur në këndimin e këngë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareAziz Ndreu


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Rifat Mulaj

Hamit Kastrati

Ibrahim Muçaj

Përparim Brati

Dervish Dervishi

Gëzim Ahmetaj

Beqir Gashi

Daut Zenku

Agim Baftjari

Nexhat Vitia


Tags: Hazis Ndreu, Aziz Ndreu, Haziz Ndreu

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet