Më mbaj mend (për 1 muaj)

Azra Jakupi - Merri Endrrat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo nate e vone
Kjo errësire, flen ne qetsi
Ti udhëto më përqafo
Me Lot në sy.
Tani shko, udhëto engjujt dot vijn
Bashke me mua t'vallzojn veq per ty

Refreni:
Merri ëndrrat dhe shko
Hapi krahet jeto
Un jetoja se ti ke Lumturi

-Merri ëndrrat dhe shko
tani loja mbaron
Un jetoja se nuk me harron.

Kjo nat e von
Kjo errësir,Brenda qetsi
Ti udhëto më përqafo
Me Lot në sy.
Tani shko udhëto engjujt dot vin
Bashk me mua t'vallzojn veq per ty

Refreni:
Merri ëndrrat dhe shko
Hapi krahet jeto
Un jetoja se ti ke Lumturin

-Merri ëndrrat dhe shko
tani loja mbaron
Un jetoja se nuk me harron.


Ky tekst u dërgua nga  LejLaAzra Ibrahimi
Publikimi: 05/11/2004
Festivali: Nota Fest 2004


Azra Jakupi - Merri Endrrat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merri Endrrat".
3. Video është e këngës "Merri Endrrat", por nuk këndohet nga Azra Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Azra Ibrahimi:


Komente 0