Më mbaj mend (për 1 muaj)

Azra Ibrahimi - Pse  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Polifest 2009

Komente

Asnjë Koment

15/11/2009

2009-11-14T23:56:00+00:00U heshten fjalet, mbreteroi qetesia,
pa pershendetje ndodhi ndarja ne erresire,
me the keshtu eshte me mire.
Dikush largohet, dikush lendohet,
faji i verber ngel gjithmone e pergjigje ska
fajin kush e ka.

Refreni:
Pse? Pse u largove pa asnje fjale? Pse u largove?
Pas teje mbeti nje mall, e ne zemer zjarr.
Pse? Pse u largove pa asnje fjale? Pse u largove?
Pas teje mbeti nje mall, e ne zemer zjarr.

Shira ne zemer, e jete vec per nje emer.
Pse dashuria eshte e embel ne fillim
e mbaron me trishtim?
Dikush largohet, dikush lendohet,
faji i verber ngel gjithmone e pergjigje ska
fajin kush e ka.

Refreni:

Pse? Pse u largove pa asnje fjale? Pse u largove?
Pas teje mbeti nje mall, e ne zemer zjarr.
Pse? Pse u largove pa asnje fjale? Pse u largove?
Pas teje mbeti nje mall, e ne zemer zjarr.

Eja dhe shikom ne sy dhe trego se agje s'me lidh me ty.
E une ketu rri e pres derisa t'vdes.

Refreni:

Pse? Pse u largove pa asnje fjale? Pse u largove...


Më Shumë Këngë Nga Azra Ibrahimi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet