Më mbaj mend (për 1 muaj)

Azy - Ndjeje Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


- Verse 1
I hapi syt gjdo mengjes, e shoh veq dielliin
Kon e kom pas afer, mendojsha me prek qiellin
Zemren ti ma more, prej fillimit qe m'fole
Zemren ty ta fala, ti keq e trajtove
Kur spate ndjenja per mu, se di pse m'fole
Shum leht m'hine n'zemer, shum veshtir dole
E tash nese do me hy prap, nuk ka mundesi
Ndjeje tash vuajten se sdite mem dhan dashni

Ndjeje largesin, edhe kete zo qe pe nin
Hupi krejt qysh e hupe dashnin
Tash ti dha vujtet qysh ma dhe ti tradhetin
Qito fjal a pi nin, a pe kupton melodin
A po kupton qe zemra ka rreh veq per ty
E tash jan nall edhe rrahjet se ti e ki thy
A pe kupton kete djalin qe per ty ka marr frym
E tash ndjenjat jan hup sikur me kan brym.

- Refrain
Ah sa shum ty t'kam dasht
veq ty n'zemer te kam
s'un po thom ani nasht
se e di prap m'lendon

- Verse2
Nuk po m'kalojn ditet, nuk po m'kalojn as natet
Jom msu me ty keq, qata smuj ti kaloj javet
Pa ty smuj as nje sekond, e spo foli per vite
A po quditesh me kto fjal, nashta si prite
Sdite me vlersu dashnin, qe ta fala un
Edi qe fjalt e mija, po t'lendojn shum
Gabimi ma i madh, pse t'njofta ty dikur
Ama se dita qe n'mes ka mu kriju murr

Ndjeje largesin, edhe kete zo qe pe nin
Hupi krejt qysh e hupe dashnin
Tash ti dha vujtet qysh ma dhe ti tradhetin
Qito fjal a pi nin, a pe kupton melodin
A po kupton qe zemra ka rreh veq per ty
E tash jan nall edhe rrahjet se ti e ki thy
A pe kupton kete djalin qe per ty ka marr frym
E tash ndjenjat jan hup sikur me kan brym.

- Refrain
Ah sa shum ty t'kam dasht
veq ty n'zemer te kam
s'un po thom ani nasht
se e di prap m'lendon.


Ky tekst u dërgua nga  jannifhhasAzy
Publikimi: 21/06/2017


Azy - Ndjeje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjeje".
3. Video është e këngës "Ndjeje", por nuk këndohet nga Azy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Azy:


Komente 0